Kliknij, aby powiększyć13 maja 2016 roku w piątek Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej książnicy odwiedziły 4, 5 - latki z Panią Adrianną Wesołowską z Niepublicznego Przedszkola „Kraina zabaw” oraz grupa 3 – latków z Panią Agatą Kusal - Gregor z Przedszkola nr 3 w Barcinie. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. „Warzywa i owoce”. Na początku spotkania wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Warzywa”.

Następnie dzieci rozpoznawały i dzieliły obrazki na dwie grupy - warzywa i owoce. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej o nazwie „Wybierz warzywo lub owoc”. Wędrowały po sali w rytm muzyki, gdy muzyka ucichła każde dziecko stawało na dowolnej ilustracji. Następnie bibliotekarka wywoływała np. „banan” – po czym dziecko stojące na bananie wykonywało zadanie. Uczestnicy lekcji wykonywały przysiady, pajacyki, obracały się wokół własnej osi, klaskały i wykonywały dużo, dużo innych zadań. Na koniec zajęć dzieci próbowały różnych warzyw i owoców. Przy okazji określały ich smak i konsystencję.

Justyna Pałka