Kliknij, aby powiększyćW miesiącu maju Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin przygotowała dla młodych czytelników niespodziankę. Z okazji obchodzonego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje”, barcińskie lekcje biblioteczne przybrały nową formę spotkań warsztatowych.

18 maja 2016 roku gościliśmy Pana Wojciecha Cesarza – współautora książek, grafika oraz wielkiego miłośnika zwierząt. Młodzi czytelnicy znają Pana Wojtka dzięki serii książek o przygodach sympatycznego psa Wintera: „Pamiętnik grzecznego psa”, „Nowe przygody grzecznego psa” oraz „Wakacje grzecznego psa”.

W spotkaniu pt. „Mowa ciała zwierząt” uczestniczyło pięć klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie. W kolejnym spotkaniu pt. „Historie psów – bohaterów” która odbyła się tego samego dnia, uczestniczyły dwie klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Barcinie.

Podczas spotkań autor w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o psach. Uczniowie mogli poznać sekrety psiej natury, dowiedzieć się jak nasi czworonożni przyjaciele postrzegają otaczający je świat i jak należy odczytywać ich zachowania; pisarz opowiedział dzieciom również o psich rasach. Uczniowie wysłuchali także fragmentu książki autorstwa Pana Wojtka. Dodatkowym urozmaiceniem spotkania był pokaz slajdów przedstawiający naszych pupili w różnych, często zabawnych sytuacjach.

Na koniec spotkania autor odpowiadał na rozmaite pytania zadawane przez dzieci.

Olga Gralak-Ćwikła