Kliknij, aby powiększyćUczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Mamliczu w dniu 19 maja przybyli do mamlickiej biblioteki na zajęcia „Biblioteka inspiruje”. Biblioteka Publiczna w Mamliczu to nie tylko księgozbiór i wypożyczanie książek, ale również wiele rodzajów działań m.in. warsztaty manualne dla dzieci i dorosłych. Trzecioklasiści na co dzień w szkole stykają się z literaturą piękną oraz popularno-naukową, tym razem mieli okazję zapoznać się z poradnikami, literaturą dotyczącą technik plastycznych, origami.

Bogaty księgozbiór biblioteki może zainspirować młodego czytelnika do wykorzystania zdobytej wiedzy w zajęciach manualnych. Z okazji zbliżającego się święta Dnia Matki uczniowie wykonali maki z krepiny. Zajęcia manualne zostały przeprowadzone z wykorzystaniem poradników, w tym także książki Anny Jabłońskiej „Kwiaty z bibułki”.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG