Kliknij, aby powiększyćW Mamliczu w środowe popołudnie 18 maja w ramach cyklu „Mały artysta – bądź kreatywny” odbyły się zajęcia Niezwykła laurka”. Pod życzliwym okiem Pani Pauliny Krysiak każdy uczestnik warsztatów mógł samodzielnie zaprojektować i wykonać kartkę okolicznościową z własnoręcznie stworzonych ozdób. Laurki te nie miały tradycyjnego kształtu lecz przedstawiały kwadratowe pudełko. Po ściągnięciu górnej pokrywy ukazują się „skarby” ukryte w środku.

Do niezwykłych laurek zostały wykorzystane kwiatki wykonane na poprzednich zajęciach, jak również nowe elementy ozdobne, stworzone dzięki urządzeniu do wytłaczania i wykrajania „JOY”. Wykonane przestrzenne kartki zostaną wręczone rodzicom 3 czerwca na uroczystości „Dzień Rodzica”. W tym dniu odbędzie się także podsumowanie cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny” połączone z wystawą prac plastycznych, które wykonały dzieci na warsztatach organizowanych wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Filia Mamlicz oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

Edyta Dypolt