Kliknij, aby powiększyćFlash mob to spontaniczna akcja, podczas której ludzie zbierają się w publicznym miejscu, aby wspólnie uczestniczyć w kilkuminutowym wydarzeniu, zaskakującym dla przypadkowych przechodniów. To zabawa, której celem jest przekazanie jakiejś idei. Właśnie taką akcję, a dokładnie czytelniczy flash mob, 18 maja 2016 r. zorganizowały piechcińska książnica wspólnie z Zespołem Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie.

Tego dnia zainteresowani piechcinianie przyszli do Parku 100-lecia i o godz. 17.00 zaczęli czytać. Jeśli ktoś zapomniał o ulubionej książce, mógł podejść do turystycznego regału i ją wypożyczyć.

Po 15 minutach wspólnego czytania uczniowie należący do szkolnego aktywu bibliotecznego podchodzili do uczestników wydarzenia i zadawali im pytania dotyczące zainteresowań czytelniczych, a także korzyści wynikających z czytania książek.

Warto podkreślić, iż według piechcinian czytelniczy flash mob to bardzo ciekawa akcja propagująca czytelnictwo. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin – Filia Piechcin oraz Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie dziękują wszystkim przybyłym za udział w wydarzeniu, w którym uczestniczyło 39 osób.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG9.JPG10.JPG