Kliknij, aby powiększyćW piątkowe przedpołudnie, 20 maja 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyła się lekcja biblioteczna poświęcona twórczości literackiej Danuty Wawiłow. W zajęciach, które miały formę warsztatu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie z klasy II c wraz z wychowawczynią.

Dzieciom zaprezentowano pozycje książkowe autorki i odczytano informacje, które znajdują się na stronach tytułowych. Następnie uczniowie szukali w słownikach i encyklopediach znaczenia następujących pojęć: autor, wiersz, książka. Uczniowie pracowali w oparciu o wiersz poetki pt. „O Rupakach” i odpowiadali na pytania dotyczące zrozumienia treści utworu. Następnie każde dziecko przedstawiło postać Rupaka dowolną techniką plastyczną na kartce A-4, nadało mu imię oraz opowiedziało o miejscu spotkania ze stworkiem „bałaganiarzem”. Efekty twórczości plastycznej dzieci można oglądać w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Anna Popielarz-Olszak

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg