Kliknij, aby powiększyć23 maja 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się ostatnie lekcje biblioteczne organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie - klas II e i II a, które przybyły ze swoimi wychowawczyniami. Zajęcia poświęcone były twórczości literackiej Danuty Wawiłow.

Dzieciom zaprezentowano pozycje książkowe autorki i odczytano informacje, które znajdują się na stronach tytułowych. Uczniowie pracowali w oparciu o wiersz poetki pt. „O Rupakach” i odpowiadali na pytania dotyczące zrozumienia treści utworu. Następnie każde dziecko przedstawiło postać Rupaka dowolną techniką plastyczną na kartce A-4, nadało mu imię oraz opowiedziało o miejscu spotkania ze stworkiem „bałaganiarzem”. Wszystkie prace uczniów można obejrzeć w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Anna Popielarz-Olszak

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG