Kliknij, aby powiększyć

Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin ogłasza konkurs plastyczny pt. „Mieszko I a chrzest Polski” organizowany w ramach obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w ramach realizacji zadania „Mesco Dux Polonia Baptizatur”. Konkurs adresowany jest do mieszkańców gminy Barcin, a jego przedmiotem jest wykonanie prac plastycznych dotyczących Mieszka I i chrztu Polski.

Prace należy dostarczyć do 20.09.2016 r. do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin ul. LWP 4a lub filii bibliotecznych w Barcinie, Piechcinie i Mamliczu. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 24.09.2016, podczas widowiska historyczno-religijnego „Mesco Dux Polonia Baptizatur”

KONKURS   PLASTYCZNY

pn. „Mieszko I a chrzest Polski”

organizowany w ramach zadania pn. „Mesco Dux Polonia Baptizatur”

REGULAMIN

Konkurs plastyczny „Mieszko I a chrzest Polski” adresowany jest do mieszkańców gminy Barcin. Przedmiotem konkursu jest wykonanie prac plastycznych ukazujących Mieszka I i chrztu Polski.

I. Cel konkursu :

1. Uczczenie 1050 rocznicy chrztu Polski

2. Rozbudzenie uczuć patriotycznych poprzez przybliżenie historii Polski

3. Włączenie mieszkańców gminy Barcin w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski

4. Pobudzenie aktywności twórczej mieszkańców Gminy Barcin

5. Poznanie różnych technik plastycznych

II. Adresaci konkursu :

Mieszkańcy Gminy Barcin w kategoriach wiekowych :

I. kategoria – uczniowie klas I – III

II kategoria – uczniowie klas IV-VI

III kategoria – uczniowie gimnazjów

IV kategoria  open

III. Wymagania dotyczące prac konkursowych :

1. Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej, z wyłączeniem techniki komputerowej

2. Format pracy dowolny, nie mniejszy niż A3, nie większy niż A1

3. Towarzystwo zastrzega sobie możliwość dowolnego wykorzystania prac, które po konkursie przechodzą na własność organizatora. Prace dostarczone na konkurs nie będą zwracane.

4. Osoby dostarczające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatorów swoich danych osobowych, tj. umieszczenie imiennych wyników na stronie organizatora.( zgoda na przetwarzanie danych osobowych zał. nr 1 do Regulaminu).

5. Prace konkursowe powinny zawierać następujące dane : imię i nazwisko uczestnika, wiek, adres, telefon lub e-mail.

6. Prace konkursowe należy i złożyć do dnia 20 września 2016 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin ul. LWP 4a – czytelnia lub filiach bibliotecznych : Filii nr 1 ul. Kościelna 15, Filii Piechcin ul. 11 Listopada 1c i Filii w Mamliczu – Szkoła Podstawowa.

IV. Wyniki Konkursu i nagrody :

1. Jury  powołane przez organizatorów, spośród przekazanych prac wyłoni zwycięzców Konkursu.

2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematem, estetyka prac, oryginalność.

3. Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 24 września 2016 r. podczas widowiska historycznego pn. „Mesco Dux Polonia Baptizatur”

4. Nagrody:

- Za zajęcie I, II, III miejsca uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

- Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród

- Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.

V. Postanowienia końcowe :

1. Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone i zrolowane nie będą brane pod uwagę podczas oceniania.

2. Decyzja jury jest ostateczna.

3. Biorąc udział w Konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

4. Niniejszy Regulamin Konkursu będzie dostępny na stronach internetowych Towarzystwa, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin oraz Gminy Barcin.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin Teresa Kaczmarek tel. 523832548/ 690911190.