"To placówka  łączącą kulturę i tradycję z nowoczesnością, tworząc miejsce, które warto odwiedzić.Kieruje ofertę do wszystkich grup czytelników.

Jej wizerunek i aranżacja sprawiają, że jest miejscem magicznym. Mieści się w budynku powstałym w ramach programu Kultura+, Priorytet Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek. Zapewnia dostęp do książek, gazet, zbiorów regionalnych, audio  i ebooków- zbiorów platform IbukLibra i Legimi. Upowszechnia czytelnictwo organizuje spotkania autorskie, włącza się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Bierze udział w Narodowym Czytaniu.

Realizuje spotkania DKK. Organizuje przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne i wieczory poetyckie, comiesięczne wystawy pn. Artyści Gminy prezentują. Prowadzi cykliczne spotkania  Obieżyświat – podróże marzeń, Dla zdrowia i urody, Biblioteczne spotkania z muzyką oraz Spotkania ze sztuką. Przeprowadza konkursy plastyczne i literackie..." zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem pod adresem: http://kulturaonline.pl/biblioteka,publiczna,miasta,i,gminy,w,barcinie,im,jakuba,wojciechowskiego,nominacja,w,plebiscycie,biblioteki,z,dusza,tytul,artykul,26538.html