Kliknij, aby powiększyćDnia 23 września 2016 roku barcińską bibliotekę odwiedzili niecodzienni goście. Byli to najstarsi mieszkańcy naszej gminy - 90 lat+, dla których Gminna Rada Seniorów zorganizowała wycieczkę po najnowszych, a zarazem najciekawszych obiektach Gminy Barcin. Trasa wycieczki prowadziła poprzez basen, stadion, promenadę nadnotecką, Zespół Szkół nr 1 w Barcinie do nowego budynku barcińskiej książnicy. Tutaj na dostojnych gości czekały –władze samorządowe Gminy Barcin, prezentacja ukazująca zmieniający się Barcin oraz słodki poczęstunek. Sędziwi uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać ciepłych słów Pana Burmistrza skierowanych pod ich adresem, mogli podzielić się wspomnieniami, a także zaprezentować swoje umiejętności wykazując się niewiarygodną wprost pamięcią.

Najstarsza uczestniczka spotkania - 105 letnia Pani Władysława Brzezińska, zaprezentowała zebranym wiersz „Dziad i Baba” J.I.Kraszewskiego, zaskakując wszystkich wspaniałą dykcją oraz doskonałą pamięcią. Zarówno wycieczka, jak i spotkanie w bibliotece było dla sędziwych gości i ich opiekunów, wyjątkowym przeżyciem. Podziękowali organizatorom - Radzie Seniorów , Burmistrzowi i tym wszystkim, którzy przyczynili się by mogli uczestniczyć w tak pięknym przedsięwzięciu. Uczestnicy spotkania oraz organizatorzy zgodnie stwierdzili, że taka forma wspólnie spędzonego czasu zasługuje na uznanie i kontynuację. Przewodniczący Rady Seniorów – Pan Andrzej Szczepański zapowiedział już kolejne spotkania ku zadowoleniu wszystkich obecnych.

Ewa Słowińska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG