Kliknij, aby powiększyćW środę 19 października 2016 roku o godz. 16:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. Tym razem w murach barcińskiej biblioteki gościła Małgorzata Kalicińska autorka zekranizowanej powieści Dom nad Rozlewiskiem oraz książek takich jak: Fikołki na trzepaku; Widok z mojego okna; Co, Gocha; Zwyczajny facet; Lilka.

Podczas spotkania z barcińską publicznością Pani Małgorzata promowała swoją najnowszą książkę, którą napisała wspólnie z mężem Vladem Millerem „Dom w Ulssan. Korea Południowa oczami ekspata”. Jest to fabularyzowany przewodnik po Korei Południowej widziany oczami pani Małgorzaty i pana Vlada. On mieszkał tam jedenaście lat pracując w stoczni. Ona latała do Korei kilka lat z rzędu i mieszkała tam – jak sama pisze – „pół roku w roku o różnych porach jesienią, latem, wiosną i zimą”.

Autorzy zabrali zebranych w ciekawą podróż do Korei Południowej. Kraju, który w Polsce obecny jest dzięki lodówkom, telewizorom Samsung, samochodom Hyundai czy Kia, tabletom i smartfonom marki Galaxy.

Spotkanie przebiegało w formie dyskusji. Publiczność zadawała pytania a prelegenci udzielali na nie wyczerpujących odpowiedzi. Pani Małgorzata i pan Włodzimierz opowiadali czytelnikom o kuchni, tradycjach, kulturze, edukacji dzieci, strukturze rodzinnej, opiece zdrowotnej, pracy w stoczni, uprawie ryżu, piśmie koreańskim, zachowaniach i codziennym życiu Koreańczyków. Podkreślali ich wielką uczciwość, życzliwość i uprzejmość.

Chwilę uwagi Małgorzata Kalicińska poświęciła także swojej książce „Kochana moja”, którą napisała wspólnie z córką Basią Grabowską.

Spotkanie bardzo podobało się barcińskim czytelnikom, którzy wychodząc wypowiadali się „coś pięknego, można by było ich słuchać i słuchać”.

W wieczorze autorskim zorganizowanym w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy uczestniczyło 68 osób.

Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych w Barcinie odbędzie się 8 listopada o godz. 16:30, podczas którego rozmawiać będziemy o książce Camilli Läckberg „Pogromca lwów”.

Moderator: Renata Grabowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg