Kliknij, aby powiększyćW dniu 10 listopada dzieci z grupy „Słoneczka” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Mamliczu odwiedziły wraz z wychowawcą miejscową Bibliotekę Publiczną. Sowy są uważane za mądre ptaki i często są identyfikowane z biblioteką, dlatego też przedszkolaki wzięły udział w zajęciach poświęconych sowie.

Na początek przy słodkim poczęstunku wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Sowa”. Wspólnie zastanawiały się dlaczego ten ptak jest uważany za symbol mądrości i biblioteki. Następnie wspólnie z bibliotekarzem Edytą Dypolt wykonały z kolorowego papieru sówki. Na papierowych sówkach znalazło się miejsce na informację w jakich dniach i godzinach biblioteka jest czynna. Zajęcia zakończyły się wspólnym oglądaniem książeczek oraz zapoznaniem się z ofertą kulturalną biblioteki.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG