Kliknij, aby powiększyć16 listopada 2016 roku w barcińskiej bibliotece odbył się przedostatni w tym roku wernisaż z cyklu „Artyści gminy prezentują”. Tym razem w czytelni książnicy, zaprezentowane zostały prace pochodzącej ze Szczepanowa pod Barcinem Pani Marty Wróblewskiej.

Pani Marta jest właścicielką firmy „Emiludek”, która specjalizuje się w szyciu przyjaznych najmłodszym maskotek, przytulanek, poduszek, zabawek aktywizujących itd., a swoją opowieść rozpoczęła od wspomnień o początkach firmy. Przygoda z szyciem zaczęła się w chwili, gdy na świecie pojawiła się jej córka - Emilka. Pierwsze maskotki szyte były ręcznie, igłą dla ukochanej córeczki. Pasja szybko przerodziła się w pomysł na biznes; dzięki pozyskanej dotacji i pomocy członków rodziny, Pani Marta mogła rozwinąć swoją działalność. Firmę nazwała Emiludek – od imienia córki, która stała się też pierwszą testerką produktów. W pracowni Pani Marty zaczęły powstawać przytulanki i maskotki o różnych kształtach, zabawki aktywizujące, a z biegiem czasu także poduszki, pościel dziecięca, kocyki, ochraniacze na pasy samochodowe, drobne elementy odzieży i tym podobne – wszystko utrzymane w żywej kolorystyce, bezpiecznych dla dziecka, starannie uszyte z dbałością o każdy szczegół. Dzieci pokochały urocze, miękkie maskotki Pani Marty, rodzice zachwycili się ich wysoką jakością, docenili serce włożone w tworzenie każdego wzoru. Artystka stwierdziła, że to właśnie radość dzieci i zadowolenie ich rodziców jest dla niej największym powodem do satysfakcji, jak również bodźcem by tworzyć kolejne produkty i wzory. Powstałe dzięki pasji Emiludki są prawdziwymi arcydziełami, które służą nie tylko dzieciom, ale można je bez żadnej obawy pokazywać jako eksponaty na wystawach.

Obecni w czytelni biblioteki goście, w tym kilkoro dzieci, z uwagą słuchali słów Pani Marty, zadając liczne pytania. Zgodnie stwierdzili, że jej historia może być inspiracją dla wielu zwłaszcza młodych ludzi.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg