Kliknij, aby powiększyć17 i 18 listopada 2016 r. w Fabryce Sztuki w Łodzi odbył się VII Ogólnopolski Kongres Bibliotek pod hasłem „Biblioteka to ja!”. Fabryka Sztuki w Łodzi, to miejska instytucja kultury mieszcząca się na terenie przedwojennych zakładów Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana. Fabryka prowadzi działania związane z edukacją kulturalną i artystyczną.

Właśnie to miejsce wybrała FRSI na zorganizowanie kolejnego spotkania bibliotekarek i bibliotekarzy z całej Polski. Ponad 240 osób pracujących z książką przez dwa dni dyskutowało o tym, co związane jest z biblioteką : o pracy, o zaangażowaniu i o swojej pasji, o tym, że BIBLIOTEKA TO MY! Uczestniczyliśmy w warsztatach z trzech bloków tematycznych: „Edukacja to ja!”, „Dobry plan to ja! i „Innowacja to ja!” oraz w niekonferencji, podczas której rozmawialiśmy o zaproponowanych przez bibliotekarzy zagadnieniach, czyli o wszystkim co dla nas jest ważne : o promocji i reklamie o pracy z dziećmi, o nowych technologiach, o grupach wsparcia. Niekonferencję poprowadzili uczestniczący w Kongresie bibliotekarze. Kongresowi towarzyszyło wiele atrakcji : bibliohakaton, grywalizacja, bibliobus.

Cieszę się, że po raz pierwszy mogłam wziąć udział w tym niezwykłym spotkaniu, zorganizowanym przez wspaniały zespół FRSI! Miałam możliwość poznania nowych osób związanych z biblioteką oraz zdobycia nowych kompetencji, motywacji i inspiracji do dalszego działania. Kongres był również okazją do wymiany doświadczeń i integracji środowiska bibliotekarskiego.

Grażyna Szafraniak