Kliknij, aby powiększyć22 listopada 2016 r. w piechcińskiej filii odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Razem z poetą układamy zasady korzystania z telewizora”, w której uczestniczyli uczniowie piątej klasy szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie wraz z polonistką, panią Agnieszką Walendowską.

W trakcie spotkania piątoklasiści wzięli udział w pogadance na temat korzystania z telewizji. Następnie otrzymali kserokopie w celu zaznaczenia programów telewizyjnych oglądanych w sobotę albo niedzielę. Niestety okazało się, że niektórzy spośród nich zbyt dużo czasu spędzają przed telewizorem. A przecież można robić tyle intrygujących rzeczy w wolnym czasie… O formach spędzania wolnego czasu też dyskutowaliśmy.

Dzieci wysłuchały również wiersza Stanisława Grochowiaka pt. „Telewizor”, po czym dokonały analizy i interpretacji utworu, oczywiście pod kierunkiem bibliotekarki. Redagowały także zasady mądrego korzystania z telewizora.

Inspiracją do przemyśleń o magii książek oraz potędze wyobraźni był fragment filmu pt. „Fantastyczne latające książki pana Morrisa Lessmore”, który uczniowie oglądali.

Piątoklasiści stwierdzili, iż wyobraźnia pozwala nam widzieć rzeczywistość ciekawszą, dlatego warto ją rozwijać czytając książki, pisząc opowiadania, marząc. Według nich to dzieło literackie, nie film, bardziej pobudza wyobraźnię.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG