Kliknij, aby powiększyć30 listopada 2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Zajrzyj do biblioteki powspominać” , który realizowany jest od początku roku. Podczas spotkań z cyklu mieszkańcy miasta wspominają Barcin z dawnych lat - dzielą się wiedzą na temat historii miasta, sięgają również do własnych wspomnień. Wymieniają się informacjami, porównują fakty, opowiadają anegdoty z przeszłości. Jak sami mówią, taka podróż sentymentalna jest bardzo przyjemna, spotkania z cyklu cieszą się więc sporą popularnością.

Na listopadowym spotkaniu wspominano dawnych mieszkańców jednej ze stron ulicy 4-go Stycznia na barcińskiej „Starówce”. Dom po domu, zebrani w czytelni biblioteki goście opowiadali o mieszkających tam niegdyś rodzinach, istniejących tam sklepach i punktach usługowych, wydarzeniach z życia ulicy, które szczególnie zapadły im w pamięć. Wiele z obecnych na spotkaniu osób mieszkało kiedyś na ulicy 4-go Stycznia, więc ciekawych historii nie brakowało.

Na następnym spotkaniu z cyklu mowa będzie o drugiej stronie ulicy. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Olga Gralak-Ćwikła