Kliknij, aby powiększyćW dniu 5 grudnia w Bibliotece Publicznej w Mamliczu odbyły się zajęcia „Świąteczne tradycje”. Młodzi czytelnicy opowiadali jakie tradycje związane z Świętami Bożego Narodzenia panują w ich domach. Dzieci wspominały o wigilijnym stole, sianku pod obrusem, potrawach świątecznych, opłatku, kolędach i prezentach.

Okazało się, że w naszym regionie w wielu domach święta wyglądają podobnie. Jednak zanim święta nadejdą trzeba się do nich przygotować m.in. świątecznie ustrajając dom, czy piekąc pierniki. Dzieci uwielbiają ubierać choinkę, dlatego również w bibliotece wspólnymi siłami zostało ubrane świąteczne drzewko. W nagrodę dzieci otrzymały słodką niespodziankę. Siedziba biblioteki jest już gotowa na przyjście Mikołaja. Oprócz choinki w bibliotece znajduje się wiele, wiele innych ozdób świątecznych. Mikołaju możesz nadchodzić!!!

Edyta Dypolt