Kliknij, aby powiększyćW poniedziałkowe popołudnie w dniu 5 grudnia w książnicy w Mamliczu odbyły się warsztaty z cyklu „Pasja łączy pokolenia”. Zajęcia zorganizowane wspólnie przez bibliotekę i Świetlicę MDK w Mamliczu, przeprowadziła Pani Paulina Krysiak. Pani Paulina już wielokrotnie dzieliła się z czytelnikami biblioteki z swoimi zdolnościami, tym razem uczyła dzieci i dorosłych wykonać skarpetkowe bałwanki.

Do zrobienia bałwankowych maskotek potrzeba głównie chęci i troszkę czasu, gdyż materiały są pod zasięgiem każdego. Do wykonania bałwanka wystarczy jedna biała skarpetka, jedna kolorowa skarpetka, parę guziczków oraz pół kilograma ryżu. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane słodkościami z okazji „Mikołajek”. Czekolady zostały ufundowane przez Miejski Dom Kultury w Barcinie.

Edyta Dypolt