Kliknij, aby powiększyć28 listopada 2016 roku ogłoszono wyniki Rankingu Bibliotek za rok 2016, w którym po raz trzeci z rzędu zwyciężyła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Ranking, organizowany przez dziennik Rzeczpospolita i Instytut Książki ma na celu nagrodzenie nie tylko doskonale funkcjonujących bibliotek, lecz także samorządów, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości władz o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Aby uczcić ten sukces, w naszej bibliotece 9 grudnia zebrali się przedstawiciele władz miasta i gminy oraz instytucji współpracujących z biblioteką. Były gratulacje i życzenia dalszych sukcesów; głos zabrali Burmistrz Barcina Michał Pęziak , zastępca Burmistrza Pani Lidia Kowal, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bartecka i inni. Słodką niespodzianką był tort, przygotowany specjalnie na tę okoliczność.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.png