Kliknij, aby powiększyć5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności. W naszej bibliotece obchodziliśmy to święto 9 grudnia 2016 roku; tego dnia w czytelni biblioteki zebrali się wolontariusze pracujący w bibliotece głównej oraz filiach.

Każdy z nich z rąk Pani Dyrektor Grażyny Szafraniak otrzymał podziękowania za swoją bezinteresowną pracę. Warto podkreślić, że wśród naszych wolontariuszy znajdują się zarówno osoby starsze, młodzież jak i dzieci; nie tylko pomagają bibliotekarzom w codziennej pracy bibliotecznej - uczestniczą również w organizacji i przeprowadzaniu spotkań, warsztatów, zajęć dla dzieci itd. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich wkład w działalność naszej instytucji.

Zebrani w czytelni goście mieli również okazję wysłuchać prelekcji Pana Przemysława Grzybowskiego, opiekuna Akademickiego Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, wolontariusza pracującego w duchu zaproponowanym przez Patcha Adamsa - amerykańskiego działacza i aktywisty – który postawił sobie za cel dawanie radości ludziom na całym świecie. Pan Grzybowski działał min. w Ameryce Południowej i na Bałkanach. Jego opowieść o pracy wolontariuszy była fascynująca – zebrani w czytelni goście słuchali z ogromną uwagą.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg