Kliknij, aby powiększyć14 grudnia 2016 r. w piechcińskiej książnicy odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Polubić Słowackiego”, w której uczestniczyli uczniowie III klasy gimnazjum Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie wraz z polonistką, panią Agnieszką Walendowską.

Podczas zajęć gimnazjaliści wysłuchali prelekcji na temat życia i twórczości Juliusza Słowackiego zaliczanego do grona tak zwanych „trzech wieszczów romantycznych” (wraz z Adamem Mickiewiczem i Zygmuntem Krasińskim), a także fragmentów utworów poety („Testament Mój” i „Smutno mi Boże”) w wykonaniu Piotra Kajetana Matczuka i Miłosza Filusa).

W dalszej części spotkania uczniowie poszukiwali różnych informacji o Słowackim, w zbiorach bibliotecznych (encyklopedie, leksykony, biografie). Należy podkreślić, iż doskonale poradzili sobie z wykonaniem tego zadania. Nie ukrywam, że byłam mile zaskoczona, gdyż w dobie Internetu młodzież bardzo rzadko zagląda do książek popularnonaukowych. Z pewnością spowodowane jest to nieumiejętnością poszukiwania w nich informacji. A tu taka niespodzianka…

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG