Kliknij, aby powiększyćJuż niedługo w województwie kujawsko – pomorskim rozpoczną się ferie zimowe, to czy będą bezpieczne zależne jest od naszej rozwagi i zdrowemu rozsądkowi. Często my sami przez swoją nieuwagę i brak wyobraźni doprowadzamy do niebezpiecznych sytuacji. 10 stycznia 2017 roku w siedzibie mamlickiej książnicy dzieci wspólnie z bibliotekarzem zastanawiali się co zrobić, aby w ferie ustrzec się przed nieszczęściem.

W bibliotece stworzyli kodeks postępowania w czasie zimy. Umieszczono w nim m.in. zakaz zabawy na lodzie na stawach, jeziorach i rzekach, jak również zjeżdżania na sankach w niebezpiecznych miejscach. Ważnym elementem zajęć było przypomnienie numerów telefonów alarmowych potrzebnych do wezwania pomocy. Przy słodkim poczęstunku na koniec spotkania dzieci rysowały swoje ulubione zabawy na śniegu. Większość prac przedstawiała lepienie bałwana oraz jazdę na sankach. Wszystkie prace plastyczne uczestników zajęć zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG