Kliknij, aby powiększyć27 stycznia 2017 r. w piątkowe popołudnie, czytelnię biblioteki zapełniły baśniowi bohaterowie. Pojawiło się sporo księżniczek, wróżek i rycerzy, ale także kilka wcieleń Batmana, żółwie Ninja, przybyli również kowboje, indianie, marynarze, superbohaterowie, biedronki, pszczółki, motylki, a nawet nietoperz .Wszystkie stroje imponowały wykonaniem i pomysłowością. Na to kolorowe spotkanie czekało wiele maluchów. Uczestnicy balu, to przede wszystkim czytelnicy realizowanego projektu „Edukowanie przez czytanie”, realizowanego w Oddziale dla dzieci i młodzieży w Filii Nr 1.Tuż po godzinie 16 na pięknie udekorowanej balonami i serpentynami czytelni, zatańczyło prawie 100 uczestników.

Na balu były dzieci, które bawiły się jeszcze w ramionach opiekunów, a także starsze pociechy, hasające wesoło po parkiecie. Przy dźwiękach ulubionych piosenek, bajkowy bal w bibliotece poprowadzili klauni - animatorzy z Dziecięcej Krainy „Kubuś” z Włoclawka. Tańcom i zabawom ruchowym przy muzyce i nie było końca. Nawiązano wiele nowych przyjaźni. Podczas trwania balu nie było przerwy na oddech. Prowadzący zabawę klauni przewidzieli szereg konkursów sprawnościowych z drobnymi upominkami i doskonale bawili uczestników.W trakcie przerw dzieci mogły korzystały z poczęstunku.

Nie tylko karnawałowi przebierańcy bawili się znakomicie. Dopisali również rodzice, którzy chętnie włączali się we wspólne tańce i nie uciekali przed balowym „wężykiem” lub przejściem pod liną.Po niemal dwugodzinnej zabawie spotkanie zakończono malowaniem twarzy i kręceniem baloników. Każdy uczestnik za super przebranie i super zabawę, otrzymał słodycze i książeczki do kolorowania.Na koniec balowicze ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, które zagości w kronice biblioteki. Dzieci opuszczały salę z garścią nowych przeżyć, znajomości, uśmiechem od ucha do ucha oraz wyczekiwaniem na kolejną zabawę, którą zorganizuje barcińska biblioteka.

Stanisława Ciesielska