Kliknij, aby powiększyćFerie zimowe w Mamliczu rozpoczęły się od wspólnych zajęć Biblioteki Publicznej filia Mamlicz oraz Świetlicy MDK w Mamliczu. Dnia 30 stycznia 2017 roku Pani Paulina Krysiak poprowadziła warsztaty „Kwiaty z wełny”. Na poniedziałkowych zajęciach w siedzibie świetlicy wiejskiej, dzieci i dorośli tworzyli kolorowe kwiaty z wełny. Wbrew pozorom nie była to łatwa praca, jednak dzięki dużemu wsparciu i zaangażowaniu Pani Pauliny, każdy stworzył przynajmniej jeden kwiatek.

Pani Paulina jest znana z wielu talentów, szczególnie z zdolności manualnych. Głównie specjalizuje się w pracy z wstążką, jakkolwiek inne materiały również nie są jej obce. Często wspomaga mamlicką książnicę i świetlicę jako wolontariuszka. Warsztaty prowadzone przez Panią Paulinę cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Mamlicza.

Edyta Dypolt