Kliknij, aby powiększyćW ramach zajęć z dziećmi, w okresie ferii zimowych, w poniedziałek 30 stycznia 2017 r. piechcińska filia biblioteczna i świetlica Miejskiego Domu Kultury w Barcinie zorganizowały wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechcinie.

W trakcie spotkania Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego, pan Daniel Osmański, przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznego korzystania z zimowego wypoczynku, jak postępować w kontaktach z innymi ludźmi, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz, w jaki sposób unikać różnych zagrożeń. Natomiast dzielnicowy, pan Karol Marciniak, przypomniał najmłodszym podstawowe zasady ruchu drogowego. Dodatkową atrakcją był „Polfinek”, który rozdał uczestnikom zajęć opaski i zawieszki odblaskowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Barcin. Następnie, podczas oglądania wozu strażackiego, dzieci dowiedziały się od Filipa Piotrowicza wielu ciekawych informacji dotyczących pracy strażaka.

W końcu przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy gorącej herbacie i słodkim poczęstunku. Ponadto strażacy rozpalili dla nas ognisko, abyśmy mogli upiec kiełbaski.

Naprawdę, czasami warto połączyć siły, gdyż efekt może być zaskakujący. Uśmiech na twarzach dzieci… O czymś to chyba świadczy… W takich chwilach czujemy, iż to, co dla nich robimy naprawdę ma sens, szczególnie dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają na ferie zimowe.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w organizację tego wydarzenia włączyły się także pani Joanna Gajb-Lewandowska, nasza wolontariuszka, oraz pani Jolanta Gajb, która ofiarowała nam pyszne ciasto. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Straż Miejska. Wszystkim serdecznie dziękuję, a szczególnie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechcinie, gdzie mieliśmy przyjemność gościć.

Dorota Witkowska