Kliknij, aby powiększyćSpotkania z cyklu „Zajrzyj do biblioteki powspominać” na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń Biblioteki Publicznej Miasta Gminy Barcin. Każde ze spotkań, organizowanych w formie luźnej dyskusji między zgromadzonymi gośćmi, poświęcone jest innemu zagadnieniu z historii miasta i gminy Barcin. W listopadzie 2016 roku rozpoczęto omawianie poszczególnych ulic Barcina – wtedy mówiono o jednej ze stron ulicy 4 stycznia. 31 stycznia 2017 roku odbyła się kolejna dyskusja, poświęcona drugiej stronie tejże ulicy.

Na spotkaniu obecnych było sporo osób, które mieszkają bądź mieszkały na tej ulicy, nie brakowało więc ciekawych informacji. Budynek po budynku, zebrani w czytelni goście przywoływali wspomnienia o ludziach tam mieszkających, sklepach i punktach usługowych, które niegdyś tam funkcjonowały, pamiętnych wydarzeniach. Z nostalgią wspominano wyjątkowy smak sprzedawanych w jednej z piekarni bułek, ze śmiechem stwierdzono fakt, że na tej stronie ulicy mnóstwo było rzeźników i masarni. Forma dyskusji sprawiła, że każdy chętny miał możliwość zabrania głosu i porównania swoich wiadomości z innymi.

Kolejne spotkanie, poświęcone historii ulicy Wyzwolenia, odbędzie się w ostatni wtorek lutego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Olga Gralak-Ćwikła