Kliknij, aby powiększyćFerie w bibliotece rozpoczęte, pierwsza grupa na zajęciach w dniu 31.01.2017r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży zajęta była grami. Gry planszowe to idealny sposób na naukę przez zabawę oraz fajne spędzanie wolnego czasu. W przyjaznej atmosferze w gronie rówieśników dzieci ćwiczyły spostrzegawczość i pamięć. Zabawa z grami była okazją do rozwijania umiejętności kojarzenia i zdolności manualnych oraz współpracy w grupie. Doskonale uczyła cierpliwości ,koncentracji i wytrwałości.

Dominowały Gry z Sówką Zuzią. Uczestnicy zajęć podzieleni zostali na 4 zespoły. Zadaniem ich było ułożenie z puzzli wskazanego obrazka w krótkim czasie. Rywalizacja budziła wiele emocji, w zdobywaniu punktów dla drużyny. W zajęciach pomagali wolontariusze szkół średnich Kasia Kujawa i Kuba Kozłowski oraz gimnazjaliści Marta Wiśniewska , Michalina Kozłowska i Wiktoria Jeziorska. Kasia prezentowała obrazki na Flip-charcie, Kuba liczył punkty, a Michalina, Wiktoria i Marta wspomagały drużyny. Dzieci grały w 4 rodzaje gier z serii Gram z Sówką : Warzywa, Zwierzęta z ZOO, Pojazdy i Zawody. W przerwie na poczęstunek dzieci obejrzały bajki „Z Mchu i paproci”, Koziołek Matołek . W drugiej części zajęć drużyny dokonały same wyboru gier planszowych i grały .W spotkaniu feryjnego wypoczynku w bibliotece wzięło udział 20 osób, w tym 3 osoby spoza gminy Barcin. Kolejne zajęcia już w piątek 3 lutego ,na którym dzieci spędzą czas z igłą i nitką ,tworząc przedmioty użytkowe z filcu.

Ciesielska Stanisława

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG