Kliknij, aby powiększyć2 lutego 2017r. w @-czytelni odbyły się pierwsze zajęcia dla seniorów z podstawowej obsługi komputera pn. „Senior potrafi”. Warsztaty prowadzone były przez informatyka Macieja Gawrońskiego i bibliotekarkę Annę Popielarz-Olszak. Uczestniczyło w nich sześć osób. Kursanci zapoznali się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi komputera tzn. co to jest komputer, jak go uruchomić, z czego składa się podstawowy zestaw komputerowy, jak obsługiwać mysz komputerową i pisać wykorzystując klawiaturę.

Ponadto zdobyli wiedzę dotyczącą pulpitu i jego kilku stałych elementów: ikon, paska zadań, przycisku start, obszaru powiadomień. Następnie seniorzy ćwiczyli dodawanie i usuwanie ikon z pulpitu, przenoszenie, przeciąganie i zmianę rozmiaru ikon. Kolejne spotkanie odbędzie się 9 lutego o godzinie 10:00 w @-czytelni mieszczącej się przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin ul. LWP 4a.

Anna Popielarz - Olszak