Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe popołudnie 7 lutego 2017 r. w ramach Akcji Masz Głos Młodzieżowa Rada Gminy Barcin we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego zorganizowała turniej gry Bingo.

Bingo to gra losowa, w której wygrana zależy w głównej mierze od własnego szczęścia. Gracz ma za zadanie zakreślić na swoich planszach wylosowane numery. Plansza składa się z 25 kwadratów ułożonych 5×5. Do losowania kulek z numerami wykorzystywana jest osoba, zwana wywoływaczem. Jej zadaniem jest wylosowanie kulki, ogłoszenie na głos numeru, jaki się na niej znajduje oraz odłożenie kuli na bok, tak, aby nie była ona ponownie wylosowana. W tym czasie każdy z graczy, poszukuje na swoich kartach wylosowanego numeru. Bingo to między innymi gra na spostrzegawczość i refleks. Każdy z graczy, który przeoczy wylosowany numer, ma znikome szanse na wygraną. Wywoływacz losuje do chwili, w której któryś z graczy nie krzyknie „Bingo”.

W turnieju wzięło udział 24 śmiałków. Najlepszym okazał się Bartek Halik. Druga nagroda powędrowała do Darii Kuflewicz. Natomiast trzecie miejsce zajął Łukasz Kaśków. Wyróżnienie przypadło Julii Macina i Patrykowi Kwaśniewskiemu. Nagrodę z biblioteki otrzymała Daria Broda.

Fundatorami nagród dla uczestników byli: Urząd Miasta i Gminy Barcin, Z-ca Burmistrza Lidia Kowal oraz barcińska książnica, która ufundowała nagrodę pocieszenia.

Turniej Bingo był udany. Przebiegał w przyjemnej atmosferze. Nie brakowało emocji. Dziękujemy Młodzieżowej Radzie Gminy za wspólną inicjatywę.

Anna Popielarz-Olszak

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG