Kliknij, aby powiększyćKoło Gospodyń Wiejskich w Mamliczu czynnie włączyło się w działania biblioteki i świetlicy, aby podczas ferii zimowych uatrakcyjnić dzieciom czas spędzony w Mamliczu. Uczestnicy zajęć organizowanych przez Bibliotekę Publiczną filia Mamlicz oraz Świetlicę MDK w Mamliczu nie mogą skarżyć się na nudę, we wtorkowe popołudnie przyszedł czas na warsztaty kulinarne. W dniu 7 lutego 2017 roku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mamliczu: Pani Halina Kachel, Maria Frankowska oraz Agnieszka Klecha uczyły dzieci jak zrobić przepyszną sałatkę owocową oraz pachnące, świeże rogaliki z marmoladą wieloowocową. Produkty spożywcze potrzebne do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych zakupiono dzięki hojności Koła Gospodyń Wiejskich w Mamliczu. W pierwszej części warsztatów każdy własnoręcznie wykonał sałatkę ze swoich ulubionych owoców.

Na talerzach zrobiło się kolorowo, a co najważniejsze zdrowo. Nie zabrakło m.in. jabłek, bananów, śliwek, brzoskwiń, ananasa, kiwi czy winogron. W drugiej części zajęć wszyscy przenieśli się do kuchni świetlicy, gdzie zmierzyli się z ciastem na rogaliki. Dzieci były zachwycone ugniataniem i wałkowaniem ciasta, wykrajaniem trójkącików oraz formowaniem rogalików. Szybko uporały się z zadaniem, tym razem nie sprawdziło się przysłowie „gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść”. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy wreszcie będą mogły skosztować słodkości. Aby szybciej minął im czas oczekiwania, dzieci wraz z bibliotekarzem Edytą Dypolt spędzili go na zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Podczas zabawy troszkę zmarzły nosy i policzki, jednak po powrocie do świetlicy nie umniejszyło to przepysznego smaku słodkich rogalików. Wręcz przeciwnie, rogaliki cieszyły się ogromnym powodzeniem i talerze zostały szybko ogołocone ze smakołyków. Zajęcia zakończyły się wręczeniem nagrody Amelce, która samodzielnie wymyśliła najbardziej oryginalne ćwiczenia na świeżym powietrzu. W warsztatach uczestniczyły 34 osoby. Miło nam, że mogliśmy gościć na zajęciach osoby m.in. z Łabiszyna i Solca Kujawskiego.

Edyta Dypolt