Kliknij, aby powiększyćDnia 8 lutego 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyło się spotkanie z policyjnym Polfinkiem w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Na spotkanie z dziećmi przybyli policjanci z barcińskiego Komisariatu Policji st. asp. Karol Krawczyk oraz sierż. sztab. Krzysztof Zientek, który wcielił się a w rolę Polfinka. Policjanci opowiadali i uświadamiali dzieciom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w Internecie.

Starszy aspirant Karol Krawczyk zwracał szczególną uwagę dzieci na to, że nie należy podawać w Internecie swoich danych osobowych, a także nie wolno nikomu udostępniać swoich kont na różnych portalach społecznościowych. Policjanci uświadamiali także dzieciom jakie zachowania w Internecie są niepożądane i kogo należy powiadamiać o zaistniałej sytuacji, czy to obrażania kogoś publicznie, czy też o nękaniu kogoś w Internecie.

Podczas spotkania dzieci zadawały bardzo dużo pytań nie tylko dotyczących bezpieczeństwa w sieci, ale także związanych z pracą policjantów podczas służby. Pogadanka przeprowadzona przez policjantów bardzo podobała się dzieciom i wyraziły chęć udziału w kolejnych spotkaniach o podobnej tematyce.

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Stanisława Ciesielska, która zaprezentowała film na temat bezpieczeństwa w sieci i przekazała materiały promocyjne dzieciom, które biblioteka otrzymała z Fundacji Orange.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG