Kliknij, aby powiększyćDzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Zabawy" zostały zaproszone do Oddziału dla dzieci i młodzieży w dniu 07.02.2017 r. na zajęcia edukacyjno- rozrywkowe pt.„Przygoda z Mikołajkiem”. Materiały dostępne na stronie internetowej http://czasdzieci.pl/mikolajek stanowiły podstawę do sympatycznego spędzenia czasu przez 5 latki. Zajęcia poprowadziła bibliotekarka Pani Stanisława Ciesielska. Tematem spotkania w bibliotece był Mikołajek i jego BUTY na podstawie opowiadania "Co za wstyd" z książki „Mikołajek. Niczego się nie boję” (wyd. Znak). Zgodnie ze scenariuszem, nawiązując do opowiadania, spotkanie rozpoczęło się dyskusją z dziećmi o wstydzie . Rozgrzewkę stanowiła zabawa na skojarzenia z zielonym kolorem. Prowadząca zajęcia przeczytała dzieciom opowiadanie pt.”Mikołajek - Niczego się nie boję - Wstyd” po którym przeprowadzona została zabawa ruchowa . Dzieci pokazywały swoje buty i wykonywały różne kroki i chodziły cichutko, tupały nogami itp. oraz oglądały podeszwy swoich butów porównując je między sobą. Okazało się, że żaden wzór nie był identyczny.

Po zabawie ruchowej przyszedł czas na zabawę z obrazkami ilustrującymi różne rodzaje butów i dopasowywanie ich do postaci np. baletki - do baletnicy, płetwy do nurka itp.

Efektem końcowym zajęć było wykonanie rysunków ilustrujących przerobienie starego buta wg własnego pomysłu. Dzieci wykazały się fantastycznymi pomysłami i powstały niepowtarzalne prace rysunkowe np. ślimak, autobus, rakieta i inne. Prace plastyczne dzieci zostały wystawione ,a ich skany przekazane na konkurs.

Stanisława Ciesielska