Kliknij, aby powiększyć W dniu 07.02 2017r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się zajęcia feryjne z Panią Teresą Wilk animatorką grup teatralnych oraz Wice Przewodniczącą Rady Miejskiej w Barcinie. Dzieci wysłuchały opowiadania o bałwanku przeczytanego przez Panią Teresę. Zainspirowane treścią przystąpiły do przygotowania inscenizacji .

Zasady wcielenia się w rolę aktora, ćwiczenia oddechu, dykcji zademonstrowała dzieciom prowadząca zajęcia oraz wolontariuszka Kasia Kujawa członek grupy teatralnej sprzed 2 lat sekcji Miejskiego Domu Kultury. Dzieci po kilku ćwiczeniach gotowe były do grania przedstawienia. Wyposażone w rekwizyty symbolizujące bohaterów i przedmioty występujących w opowiadaniu wcielały się w rolę chłopca, dziewczynki, bałwana,pieska, księżyca,słoneczka i pieca. Nawet te bardzo nieśmiałe przełamały lody grały coraz lepiej. Uczestnicy feryjnych zajęć miały niesamowitą radość i były z siebie dumne. Gorąco podziękowały Pani Tereni za cenne wskazówki dotyczące wykrzesania z siebie umiejętności aktorskich.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG