Kliknij, aby powiększyć8 lutego 2017 roku, w środowe popołudnie, wyprzedzając Walentynki, przygotowaliśmy dla naszych gości niezwykły koncert. Na scenie barcińskiej biblioteki wystąpili śpiewacy, Pani Daria Wójcik – sopran oraz Pan Remigiusz Kuźmiński – tenor, którzy wykonali solo i w duecie, piękne arie i piosenki o miłości. Oboje mogą pochwalić się wykształceniem muzycznym. Pan Remigiusz jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku wokalistyka i dyrygentura, Pani Daria jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - kierunek Pedagogika nauczanie zintegrowane i nauczanie muzyki oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu - kierunek wokalistyka.

Artystów połączyła wspólna praca estradowa oraz miłość do muzyki. Znakomite wykonanie i interpretacja znanych piosenek, arii operetkowych oraz muzyki filmowej opiewających różne odcienie miłości, wzbudziły wśród słuchaczy niezapomnianą atmosferę . Mocno brzmiący sopran Pani Darii pozwalał z niezwykłą łatwością pokonywać najtrudniejsze partie solowe znanych oper i operetek, świetnie zgrywając się ze spokojnym tenorem Pana Remigiusza. Wspaniałe wykonanie solowe arii „Przetańczyć całą noc” czy też w duecie z musicalu „Upiór w operze”, wywołały niesamowity aplauz i uznanie owacjami „na stojąco”. Występ artystów spotkał się z uznaniem i wzruszył uczestników koncertu, a podwójny bis kończący tak niezwykłe spotkanie, świadczy o wspaniałym odbiorze, wspaniałej muzyki w świetnym wykonaniu. Usatysfakcjonowani byli zarówno uczestnicy koncertu, którzy mieli okazję wziąć udział w tak pięknym recitalu, jak i jego wykonawcy, którzy odebrali zasłużone brawa i podziękowania.

Jeszcze raz pragniemy podziękować Pani Darii i Panu Remigiuszowi za wszystkie doznane przeżycia i wzruszenia, a tych którym Koncert Walentynkowy pt. „Muzyka i miłość to najpiękniejszy duet” sprawił radość i satysfakcję, zapraszamy na kolejne spotkania organizowane w naszej bibliotece z udziałem tak wspaniałych artystów.

Ewa Słowińska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg