Kliknij, aby powiększyćOddział dla dzieci i młodzieży zamienił się w pracownię krawiecką. W czwartek 09.02.2017 r. podczas ferii uczestnicy zajęć mieli możliwość bycia krawcami. Stało się to za sprawą współpracy z Panią Martą Wróblewską właścicielką firmy Emiludek z Torunia. Przygoda czytelników z Panią Martą rozpoczęła się przed laty w Fliii Nr 1 w Barcinie. Tam prowadzone były warsztaty z szycia maskotek. O swojej pasji Pani Marta opowiadała podczas przedświątecznej wystawy w bibliotece.

Tym razem i przyjechała z maszynami do szycia, wzorami maskotek i szmatkami do Oddziału dla dzieci Frajda i radość dzieci było widać w ich oczach. Niezwykle pracowite warsztaty dały efekty końcowe. Każde dziecko wyszło z biblioteki z pamiątką – Przytulanką , którą samo wykonało przy pomocy bibliotekarek i pracowników Emiludka. Uśmiechały się do swoich księżyców, kotków dinozaurów, słoni i dziękowały Pani Marcie i bibliotece za niezwykłe zajęcia.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG