Kliknij, aby powiększyćNa zakończenie ferii w piątek 10.02.2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci Panią Wiolettą Piasecką, która gościła kilka krotnie w naszej bibliotece. Tym razem spotkała się z uczestnikami projektu „Edukowanie przez czytanie”. Za każdym razem jest ciepło przyjmowana przez czytelników i pozostawia w ich pamięci niepowtarzalne wrażenia. Mistrzowsko moduluje głosem naśladując różne postaci. Dzieci ją uwielbiają ją i ma z nimi bardzo dobry kontakt . Na spotkaniu Pani Piasecka opowiadała o swoich książkach i o tym, co Ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Angażowała dzieci .które nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, brały udział w teatrzyku kukiełkowym i zadawały pytania . Losowały również magiczne wróżby, które ze sobą przywiozła autorka i wprowadzały wesołą atmosferę.

Okazało się, że Pani Wioletta pisze nie tylko o królewnach, księżniczkach, duchach, czarownicach i zaczarowanych krainach, ale także doskonale zna się na piłce nożnej. Napisała ciekawą książkę dla chłopców pt ."Drużyna Marzeń". Zagadki piłkarskie, w której znajdują się pytania dotyczące najpopularniejszych piłkarzy świata oraz łamigłówka o piłkarzach z reprezentacji Polski sprawiły, że jedną z książek wygrała Pani Dyrektor Biblioteki podając prawidłową odpowiedź.

Pani Piasecka przywiozła ze sobą swoje literackie cuda, które dzieci mogły zakupić i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki. Sama autorka była bardzo zachwycona dziećmi, ich wiedzą i umiejętnością zachowania się. Na pamiątkę spotkania w Barcinie otrzymała w podziękowaniu przytulankę uszytą poprzedniego dnia z „Emiludkiem” - różowego słonia na szczęście.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG