Kliknij, aby powiększyć15 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Artyści gminy prezentują”, niezwykle popularnego wśród naszych użytkowników. Tym razem w czytelni biblioteki otwarto wystawę prac młodej mieszkanki Barcina, Agnieszki Rydlewskiej.

Pani Agnieszka jest amatorką w dziedzinie sztuki. Rysowanie było jednym z jej ulubionych zajęć już od lat dziecinnych; pierwszą zapamiętaną przez nią pracą był wizerunek konia narysowany w wieku kilku lat. Wskutek okoliczności życiowych nie udało się jej skończyć żadnej szkoły plastycznej, nie zarzuciła jednak swej pasji. Od dwóch lat uczęszcza na warsztaty plastyczne prowadzone w Miejskim Domu Kultury w Barcinie, co daje jej ogromną radość i satysfakcję. Pani Agnieszka pod czujnym okiem instruktorki Adrianny Marek rozwija swoje zdolności i poznaje nowe techniki. Jako że jest matką dwójki małych dzieci nie zawsze udaje się jej znaleźć czas na tworzenie w domu, jednak gdy tylko ma okazję, siada do rysowania. Czasami dołącza do niej córka Amelia, co jest świetną okazją do spędzania czasu razem.

Artystka specjalizuje się w kredce, posługuje się także technikami kredki akwarelowej oraz suchej pasteli. Do jej ulubionych tematów należą martwa natura oraz portrety, ostatnio próbuje także swych sił w pejzażu. Prócz plastyki chętnie zajmuje się także różnymi technikami prac ręcznych – na wystawie można obejrzeć jej prace wykonane w technikach origami, decoupage itd. Jak sama stwierdza, zamierza wciąż się rozwijać i rozszerzać swoje horyzonty twórcze, czego serdecznie jej życzymy.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg