Kliknij, aby powiększyćW piątek 17 lutego 2017 r. Biblioteka w Barcinie zorganizowała warsztaty dla młodzieży licealnej. Warsztaty poprowadziła barcinianka od lat mieszkająca w Bydgoszczy Krystyna Polek (Banasiak) Pani Krystyna jest specjalistką o wielokierunkowym wyższym i podyplomowym wykształceniu w dziedzinie pedagogiki oraz menedżerskim w zakresie zarządzania. Posiada doświadczenie w dziedzinie Coachingu, umiejętności doradzania, wspierania i motywowania do działania.

Jest ówczesną czytelniczką i aktywistką naszej biblioteki w latach 90.Pani Krysia nie ukrywała przed młodzieżą, że bibliotekę wspomina z sentymentem i docenia rolę naszej książnicy jako instytucji która miała wpływ na jej decyzje w zakresie planowania swojej przyszłości. Nie stoi w miejscu do dziś, jest bardzo aktywna zawodowo oraz otwarta na nowe doświadczenia i dzielenie się wiedzą z innymi. „Twardo na ziemi miękko w chmurach” oraz motywacja do działania i podejmowania inicjatyw społecznych, to dewiza z którą przyjechała. Starała się przekazać młodzieży podczas warsztatów które poprowadziła jako wolontariuszka, istotne umiejętności i motywatory inspirująca do bycia aktywnym w środowisku. Obecni na spotkaniu licealiści z LO z Barcina oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta otrzymali porcje wiedzy pomagającą im w działaniu.

Warsztaty poprowadzone zostały w ramach realizowanego projektu Masz Głos. Młodzież zafascynowana sposobem i treścią przeprowadzonych warsztatów wykazała zainteresowanie do kolejnych spotkań Podała obszary tematów, które ich interesują i oczekują wsparcia biblioteki, uznając, że jest ona przyjaznym miejscem, w którym zawsze można uzyskać pomoc.

Pani Krysia jest osobą komunikatywną ,prowadzi bloga http://twardonaziemimiekkowchmurach.blogspot.com i zachęca do kontaktu deklarując pomoc. Biblioteka zasiewa kolejne ziarno aktywności obywatelskiej z przekonaniem, że w przyszłości będą owoce.

Stanisława Ciesielska