Kliknij, aby powiększyćOddział dla dzieci i młodzieży kontynuuje współpracę w zakresie kodowania z uczniami SP Nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie – miłośnikami informatyki .Tematem spotkania, które odbyło się w szkole był język Scratch Junior i Scratch 2.0. Jest to intuicyjny język pozwalający dziecku w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne programy. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program i go uruchamiając.

Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza przy nauce najmłodszych dzieci, które oczekują szybkich rezultatów swojej pracy. Ten sposób nauki pozwala też utrzymać ich uwagę i motywację do dalszego zgłębiania tajników programowania. Tajniki tego języka poznają uczniowie w szkole na Kółku Informatycznym prowadzonym przez nauczyciela Panią Sylwię Gwizdała . Po lekcjach mają możliwość utrwalania i uzupełniania wiedzy w tym zakresie na utworzonym w 2016 roku w bibliotece Lokalnym Klubie Kodowania. Zajęcia w ksiąznicy prowadzi informatyk Maciej Gawroński wspomagany przez bibliotekarki Stanisławę Ciesielską i Justynę Pałka. W ramach współpracy przyjęto koncepcję wizyt przedstawicieli biblioteki w szkole raz na dwa miesiące i właśnie we wtorek 22.02.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Mistrzów Kodowania ze SP Nr 2 z Panem Maciejem i Panią Stanisławą. Obecnie w Oddziale dla dzieci i młodzieży prowadzony jest nabór na kolejne zajęcia.

Stanisława Ciesielska