Kliknij, aby powiększyćW 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin kontynuowany jest rozpoczęty w 2016 roku cykl spotkań, powiązany z historią Barcina pod tytułem „Zajrzyj do biblioteki powspominać” . Spotkania, organizowane zawsze w ostatni wtorek miesiąca, przeprowadzane są w formie luźnej dyskusji między zgromadzonymi gośćmi, którzy dzielą się wspomnieniami i informacjami. Pracownicy biblioteki służą jako moderatorzy dyskusji. W zeszłym roku każde ze spotkań poświęcone było innemu zagadnieniu; w tym roku postanowiono skupić się na barcińskich ulicach. Jak dotąd w cyklu omówiono ul. 4 stycznia, 28 lutego zaś 2017 roku była mowa o ul. Wyzwolenia.

W czytelni biblioteki zasiadło kilkudziesięciu gości, w tym wielu dawnych bądź obecnych mieszkańców ulicy bądź ulic przybocznych. Kilku z nich przyniosło własne zdjęcia lub dokumenty dotyczące instytucji, firm czy osób kiedyś tam zamieszkałych. Rozmowa toczyła się gładko – zebrani omawiali po kolei budynki stojące na ul. Wyzwolenia i wspominali ludzi, miejsca, sytuacje. Miłym akcentem był pokaz dokumentów Pana Stefana Skrzypczyka, który nawiązał do faktu istnienia na tej ulicy Magistratu Miejskiego.

Następne spotkanie, zaplanowane na ostatni wtorek marca 2017 roku, poświęcone będzie ulicy Kościelnej. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Olga Gralak-Ćwikła