Kliknij, aby powiększyćW dniu święta wszystkich kobiet przybyli do Biblioteki Publicznej w Mamliczu chłopcy, aby wykonać kwiatki dla swoich mam. Dwóch Kacprów, Maksymilian, Oliwier i Filip świetnie sobie radzili z nożyczkami i kartkami papieru. Kwiatki z papieru wymagały od chłopców dokładności, szczególnie przy składaniu płatków w harmonijkę. Jednak okazali się tak skrupulatni, że praca nie sprawiła im większych trudności. W trakcie warsztatów do męskiej społeczności dołączyła Julka.

Julce w pracy troszkę pomagała mama Justyna. Nikt nie powiedział, że wyłącznie chłopcy mają monopol na wręczanie kwiatki paniom. Jest to tak sympatyczny gest, że nieważne od jakiej płci zostaniemy obdarowane, od dziewczyn również będzie bardzo przyjemnie. Tak więc apeluję aby od czasu do czasu, wszyscy wszystkim, nie tylko od święta wręczyli kwiaty, zarówno te żywe jak i samodzielnie wykonane. Taki otrzymany kwiatek sprawi, że przez resztę dnia uśmiech będzie królował na naszej twarzy. W ramach cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny” warsztaty dla dzieci „Kwiatek na Dzień Kobiet” przeprowadziła bibliotekarz Edyta Dypolt, wspierany przez wolontariuszkę Paulinę Torba – Górską.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG