Kliknij, aby powiększyćW siedzibie Biblioteki Publicznej filia Mamlicz w dniu 10 marca odbyły się warsztaty „Wielkanocne zajączki i baranki”. Spotkanie poprowadziła wolontariuszka biblioteki Pani Daria Słomkowska. Wśród mieszkańców Mamlicza i okolic zajęcia prowadzone przez Panią Darię cieszą się dużym zainteresowaniem. W piątkowe popołudnie frekwencja dopisała, w mamlickiej książnicy zebrało się 27 osób. Dzieci wspierane przez rodziców tworzyły wielkanocne zajączki i baranki z wełny.

Przybyłe mamusie oraz jedna babcia miały za zadanie przygotowanie wełnianych pomponów. W tym czasie dzieci posilały się specjalnie dla nich przygotowanym poczęstunkiem. Gdy wełniane pompony były gotowe chłopcy i dziewczęta zabawili się w zwierzęcych fryzjerów. Operując odpowiednio nożyczkami strzygły pompony tak, aby uformować zgrabne kulki. Następnie dodawały drobne elementy z filcu, czarne mordki dla baranków oraz różowo-szare uszy zajączkom. Dla zwierzaków nie zabrakło także plastikowych oczek i wąsików z żyłki. W ramach cyklu zajęć „Sztuka łączy pokolenia” marcowe warsztaty zostały zorganizowane wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia Mamlicz i Świetlicę MDK w Mamliczu. Dla uczestników zajęć jest to wspaniała okazja do integracji wielopokoleniowej oraz kreatywnego spędzenia wolnego czasu.

Edyta Dypolt