Kliknij, aby powiększyćW dniu 28 marca 2017 roku Biblioteka Publiczna filia Mamlicz w ramach „Tygodnia z Internetem”, zaprosiła uczniów z Szkoły Podstawowej w Mamliczu na spektakl „Nick – Viktoria”. Na widowni zasiedli uczniowie z klas III –VI wraz z wychowawcami. Na czas przedstawienia salę udostępniła Świetlica MDK w Mamliczu.

Aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa poruszają tematy istotne w współczesnym świecie dla dzieci i młodzieży. Tym razem przedstawili problem bezpieczeństwa i nadużyć w Internecie. Na przykładzie Weroniki – nastolatki posługującej się pseudonimem „Viktoria”, ukazano jakie niebezpieczeństwa czyhają w wirtualnym świecie na młodego człowieka. To nie tylko uzależnienie od gier i Internetu, ale również nierozważne udostępnianie swoich osobistych danych oraz zdjęć. Czternastolatka poszukując na czacie nowych znajomych poznaje „Aktora”. Tajemniczy nieznajomy z łatwością usypia czujność nastolatki i wydobywa z niej wiele istotnych informacji, z wyniku czego następuje szereg niefortunnych zdarzeń. Mieszkanie nastolatki zostaje okradzione i zapowiada się, że to nie koniec problemów Weroniki. W trakcie przedstawienia aktorzy umiejętnie aktywowali widownię do wspólnych działań, przemyśleń oraz dyskusji, dzięki czemu uczniowie na bieżąco mogli weryfikować zdobytą wiedzę.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG