Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna filia Mamlicz wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu w dniu 7 kwietnia 2017 roku, zaprosiła mieszkanki Mamlicza i okolic na świąteczne warsztaty. Zajęcia poprowadziła Pani Gabriela Feliksiak. Pani Gabriela jest znana lokalnej społeczności, na co dzień spotyka się z nimi jako doradca rolniczy z Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

W piątkowe popołudnie uczestnicy warsztatów przy wsparciu Pani Gabrieli tworzyli wielkanocne stroiki. Podstawą do wykonania świątecznej ozdoby były brzozowe gałązki. Zależnie jaką funkcję stroik miał spełniać, czy miał on być do powieszenia, czy do postawienia na stole, formowano gałązki w kształcie jaja lub koła. Następnie każdy według uznania ozdabiał swój stroik dodatkami. Głównie królował bukszpan z kolorowymi jajkami, piórkami, wstążkami oraz kwiatami. Zajęcia przebiegły w miłej, sympatycznej atmosferze. Pani Gabriela służyła innym dobrą radą, nie szczędząc przy tym życzliwym słowem oraz uśmiechem. Tego dnia w mamlickiej świetlicy powstało wiele przepięknych stroików, każdy unikatowy i różniący się od innych detalami.

Edyta Dypolt