Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie 21 kwietnia w siedzibie mamlickiej książnicy odbyły się warsztaty „Zwariowane zaplatańce dla mam i córek”. Na zajęciach organizowanych wspólnie przez bibliotekę i wiejską świetlicę mieszkańcy Mamlicza mieli możliwość pracować z różnorodnymi materiałami. Wielokrotnie stykali się m.in. z filcem, krepiną, papierową wikliną czy gliną. Nie bali się eksperymentować i próbować nowych technik.

Tym razem materiałem z którym uczestnicy spotkania się zmierzyli były włosy. Wystarczyło przyprowadzić własną modelkę i można było próbować wyczarować bajkowe fryzury. Zwykły warkocz prawie każdy potrafi wykonać, jednak troszkę inny zwariowany zaplataniec potrafi być już wyzwaniem. Każda z mam próbowała wykonać z włosów swoich córek różę, kokardki czy tzw. wodospad. Efekty końcowe były naprawdę imponujące. W trakcie zajęć zostały poruszone tematy dostosowania fryzury do okazji, owalu twarzy, jak i zastosowania odpowiednich ozdób. Można było również skorzystać z dostępnej w bibliotece literatury dotyczącej fryzjerstwa. Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem filmów instruktażowych w czytelni internetowej. Warsztaty odbyły się w ramach cyklu zajęć „Sztuka łączy pokolenia”.

Edyta Dypolt