Kliknij, aby powiększyćUczniowie Szkoły Podstawowej w Mamliczu w dniu 24 kwietnia w miejscowej Bibliotece Publicznej obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci wspólnie z bibliotekarzem Edytą Dypolt zastanawiali się w jaki sposób można chronić naszą planetę. Poruszane były m.in. tak istotne tematy jak dbanie o środowisko, segregacja odpadów, czy recykling.

Uczestnicy spotkania podzieleni na grupy wykonali z odpadów „Włochate potwory”. Wykorzystali do tego makulaturę, plastikowe butelki i taśmę. Wspólnym elementem wszystkich prac były obowiązkowo kolorowe włosy. Prezentując swoje potwory trzeba było udowodnić, że wykorzystując podmuch powietrza jesteśmy wstanie je poruszyć. Zastosowano różnorodne techniki, jedni dmuchali, natomiast byli też tacy co falowali rękami czy kartkami, aby poruszyć kolorowe fryzury. Do wyprodukowania energii wiatru dzieci wykorzystały swoją wiedzę i wyobraźnię. Wszystkie włochate potwory pomyślnie zniosły styczność z silnymi podmuchami wiatru.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG