Kliknij, aby powiększyćW siedzibie mamlickiej książnicy w ostatnich dniach kwietnia odbyły się warsztaty „Kwiaty z filcu”. Spotkanie 28 kwietnia poprowadziła Pani Adriana Marek - instruktor Miejskiego Domu Kultury w Barcinie. Pani Adriana na co dzień prowadzi sekcję artystyczną, w której osoby dorosłe rozwijają swoje pasje i tworzą prace z rękodzieła, malarstwa oraz rysunku. Na terenie gminy Barcin Pani Adriana współpracuje również z świetlicami wiejskimi prowadząc m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy piątkowych zajęć na początku układali pojedyncze włókna z czesanki wełnianej według określonego wzoru, aby następnie odpowiednio go zmoczyć dużą ilością ciepłej wody z mydłem. Kolejna czynność wymagała od przybyłych na warsztaty dużej cierpliwości. Namoczoną czesankę wełnianą nakrywano folią i przez dłuższy czas ją głaskano, masowano oraz turlano. Co jakiś czas powtarzano element namaczania. Czynność tą powtarzano tak długo, aż wełna dokładnie się sfilcowała i powstały kolorowe kwiaty. W trakcie warsztatów Pani Adriana przez cały czas służyła dobrą radą i uśmiechem. Dzięki Pani Adrianie mieszkańcy Mamlicza mieli okazję poznać nieznaną im wcześniej technikę filcowania. Warsztaty odbyły się w ramach współpracy Biblioteki Publicznej i Miejskiego Domu Kultury.

Edyta Dypolt