Kliknij, aby powiększyćW piątek 28 kwietnia 2017 r., w piechcińskiej książnicy odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pn. „Każdy z nas jest pięknym łabędziem”, w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II b miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak.

W pierwszej części zajęć drugoklasiści wzięli udział w zabawie pt. „Cieszę się, że tu jesteś, bo…”, a także odgadywali nazwy zwierząt naśladowanych przez wybrane dzieci. W drugiej części spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu baśni pt. „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena, po czym uczestniczyli w dyskusji na temat poczucia własnej wartości. Drugoklasiści dowiedzieli się, co to znaczy wierzyć w siebie, jak wzmocnić poczucie własnej wartości, jak wpłynąć na wiarę w swoje możliwości. Dzieci układały również rozsypankę wyrazową „Wartość jest w każdym z nas”.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG