Kliknij, aby powiększyć8 maja 2017 r. rozpoczęła się XIV edycja Tygodnia Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka. Oczywiście!”. A w środę 10 maja w piechcińskiej filii odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Przygoda z książką bez obrazków”. W zajęciach uczestniczyły 4-latki z miejscowego przedszkola wraz z nauczycielem, panią Moniką Cierzniak.

Dzieci wysłuchały „Książki bez obrazków” B.J. Novaka, która wywołała wybuch śmiechu u najmłodszych, a także przekonała ich, że słowo pisane może być niewyczerpanym źródłem zabaw i psot. Bardzo kreatywna książka.

W dalszej części zajęć przedszkolaki wzięły udział w dyskusji na temat korzyści wynikających z czytania książek. Następnie dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach czytelniczych, po czym układały bajkowe historyjki obrazkowe.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG