Kliknij, aby powiększyć11 maja 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki rozpoczął się Tydzień Bibliotek pod hasłem „BIBLIOTEKA OCZYWIŚCIE”.

Pierwszymi uczestnikami lekcji bibliotecznej była grupa „Biedronek” - 5-latków z Przedszkola nr 2 w Barcinie, która wzięła udział w warsztatach pt. „Kraina Bajek”. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały quizy, zagadki i rebusy związane z ich ulubionymi bajkami. Na koniec spotkania kolorowały wybranych przez siebie bohaterów bajek, a z prac które powstały zostanie zorganizowana wystawa w Oddziale dla dzieci i młodzieży BPMiG w Barcinie. Prowadząca warsztaty Pani Justyna Pałka czytała dzieciom bajkę o Biedronce Fionce i jej przygodach z przyjaciółką mrówką. Dzieciom, tak bardzo spodobały się przygody biedronki, że wypożyczyły wraz ze swoją wychowawczynią Panią Ewą Stawicką kolejne tomy z serii „O Biedronce Fionce” sobie do przedszkola.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG